Ryhmät

Listalla näkyvät ryhmien kokoontumisajat toimintakaudelle 2021-2022. Kokoontumisajat tarkentuvat pitkin vuotta.

Johtajat, tähdellä merkittyjä lukuunottamatta, saa kiinni sähköpostitse, osoitteesta etunimi.sukunimi@kaukapartio.fi; muiden johtajien yhteystiedot löytyvät paperisesta lippukuntalehdestä.

Kaukapartiossa kaikissa ikäkausissa ryhmät ovat yhteisryhmiä ellei muuta ilmoiteta.

Partiotoiminta ja uudet ryhmät aloittavat toimintansa elo-syyskuussa, mutta mukaan pääsee myös kesken kauden! Katso alta kaukapartion ryhmien kokoontumisajat ja ota yhteyttä sähköpostilla ryhmän johtajaan tai jäsenrekisterivastaavaan jarmo.koivusaari@kaukapartio.fi

 

Levonmäen srk-talo

Hikivuorenkatu 63

Sudenpennut eli 7-9 -vuotiaat

Salamanterit MA klo 17.30-18.45
– johtajina Miro Hyöty, Veikko Mäenpää, Oula Vuori ja Johanna Räsänen
Superilvekset TI 18.00-19.00
– johtajina Anna Kaisko, Noora Hänninen, Ilmari Sainio ja Yuchen Zhang
Porot KE 17.30-18.30 (talvella klo 18.45 saakka)
– johtajina Hanna Kuutti, Saana Henttonen, Lumi Juslin, Sini Vanhatalo, Kalle Kuutti

Seikkailijat eli yli 10-vuotiaat

Muuttohaukat MA 18.15-19.45
– johtajina Anna-Kristiina Nieminen, Inka Lindström ja Noora Kuurila
Karhut MA 18.00-19.30
– johtajina Mikko Paukkila, Jarmo Koivusaari, Kirsi Mikkolainen, Saana Paukkila
Liito-oravat TI 18.00-19.30
– johtajina Anna-Kristiina Nieminen, Vilma Kuutti, Emma Kuutti ja Noora Hänninen
Hattivatit KE 18.00-19.30
-johtajina Anni Kuutti, Oliver Schüle ja Saana Henttonen

Tarpojat eli yli 12/13-vuotiaat

Leppäkertut TO 18.00-19.30
– johtajina Kaale Kelloniemi, Roope Paukkila, Lauri Elsilä, Hanna Kuutti ja Noora Hänninen
Metsälahnat TO 18.00-19.30
– johtajina Mari Lahti ja Jonna Stenberg

Samoajat eli yli 15-vuotiaat

Siilit KE 18.30-20.00
– johtajina Elmeri Putkinen, Minna Hyvärinen ja Hanna Kuutti

Kaukajärven srk-talo

Keskisenkatu 20

Sudenpennut eli 7-9 -vuotiaat

Superpandat KE 17.30-18.30
– johtajina Risto Iso-Somppi, Myrsky Sivonen (*), Väinö Ikäheimo ja Juho Salminen
Seeprapinat MA 17.30-18.45
-johtajina Aika Lamminsalo, Katariina Suvanto, Salla Rytkönen ja Joona Syrjäkoski, sekä Pekka Räisänen (*) ja Lauri Särkioja (*)
Ketut MA 17.30-18.45
– johtajina Henry Matinlauri, Ilmari Sainio, Yuchen Zhang ja Tero Vehviläinen

Seikkailijat eli yli 10-vuotiaat

Kotkat TI 18.00-19.15
– johtajina Aika Lamminsalo, Aarne Kuokka
Lumikot KE 18.30-19.30
– johtajana Henna Siiki ja Risto Iso-Somppi
Naalit TO 17.30-19.00
– johtajina Päivi Härö ja Antti Kuokka

Tarpojat eli yli 12/13-vuotiaat

Samoajat eli yli 15-vuotiaat

Sähköankeriaat
– yhdessä Laamanaamojen kanssa
– johtajina Inka Lindström ja Oskari Solin
Laamanaamat MA 18.00-19.30 (tilaa 2002 syntyneille)
– yhdessä Sähköankeriaitten kanssa
– johtajana Henna Siiki
Salamatytöt TI 18.00-19.30
– johtajina Laura Putkinen (etänä) ja Ella Paulamäki (etänä)
Sisiliskot KE 18.30-19.45
– johtajina Fanni Putkinen ja Silja Sulonen sekä luotseina Riitta Niemistö, Antti Kuokka ja Tero Vehviläinen

Vaeltajat eli yli 18-vuotiaat

PLÖTS
– kokoontuminen kuukausittain joustavalla ajankohdalla.
– vartionjohtajana Aika Lamminsalo

Muut ryhmät

  • PKP on juuri aikuistunut.
  • Ilopillerit
  • Puput lapsineen, kokoontuvat muutaman kerran vuodessa.
  • Hair tapaa toisiaan säännöllisen epäsäännöllisesti.