Ryhmät

Listalla näkyvät ryhmien kokoontumisajat toimintakaudelle 2019-2020. Kokoontumisajat tarkentuvat pitkin vuotta.

Kysymyksiin vastaa lippukunnanjohtaja Inka Lindström p. 0404102579, etunimi.sukunimi@kaukapartio.fi.

Johtajat, tähdellä merkittyjä lukuunottamatta, saa kiinni sähköpostitse, osoite on etunimi.sukunimi@kaukapartio.fi; muut johtajien yhteystiedot löytyvät paperisesta lippukuntalehdestä. Jotkut nuoret johtajat lukevat sähköpostejaan harvakseltaan, WhatsApp saattaa tavoittaa paremmin.

Kaukapartiossa kaikissa ikäkausissa ryhmät ovat yhteisryhmiä ellei muuta ilmoiteta.

2019 Syksyllä kummallakin kololla aloitetaan uusi sudenpentulauma, joiden kokoontumisajat tarkentuvat lähempänä.

Levonmäen srk-talo

Hikivuorenkatu 63

Sudenpennut eli 7-9 -vuotiaat

Aloittava lauma MA klo 17.30-18.45 (mahdollisesti tilaa muutamille 2011 tai 2012 syntyneille)
– johtajina Miro Hyöty, Veikko Mäenpää ja Johanna Räsänen
Liito-oravat TI 17.30-18.45 (täynnä)
– johtajina Noora Hänninen, Jenni Mäenpää ja A-K Nieminen sekä Vilma ja Emma Kuutti

Seikkailijat eli yli 10-vuotiaat

Muuttohaukat MA 18.00-19.15 (täynnä)
– tämä innokas seikkailijaporukka tarvitsisi muutaman aikuisen johtajan.
Karhut MA 18.00-19.30 (mahdollisesti tilaa muutamille 2009 syntyneille) 
– johtajina Mikko Paukkila, Jarmo Koivusaari, Saana Paukkila ja Emmi Tiiva

Tarpojat eli yli 12/13-vuotiaat

Leppäkertut
– johtajina Joona Syrjäkoski, Hanna Kuutti ja Noora Hänninen
Seikkailijasorsat TO 18.00-19.30 (täynnä)
– johtajina Emma Koivusaari, Iida Mattila, Sara Lemieux, Mari Lahti ja Jonna Stenberg

Samoajat eli yli 15-vuotiaat

Siilit KE 17.30-19.00 (täynnä)
– johtajina Elmeri Putkinen, Minna Hyvärinen ja Hanna Kuutti

Kaukajärven srk-talo

Keskisenkatu 20

Sudenpennut eli 7-9 -vuotiaat

Aloittava lauma KE 17.30-18.30
– johtajina Risto Iso-Somppi, Anette Koivusaari, Väinö Ikäheimo, Juho Salminen (*) ja Mattias Rjabov (*)
Seeprapinat MA 17.30-18.45 (tilaa)
-Kevään lopulla 2019 yhdistynyt 2011 syntyneiden lauma Seeproista ja Apinoista
-johtajina Aika Lamminsalo, Katariina Suvanto, Salla Rytkönen ja Joona Syrjäkoski, sekä Pekka Räisänen (*) ja Lauri Särkioja (*)
Naalit TO 17.15-19.00
– johtajina Anni Kuutti, Päivi Härö ja Marko Laaksonen

Seikkailijat eli yli 10-vuotiaat

Kotkat TI 18.00-19.15
– johtajina Aika Lamminsalo ja Oskari Solin
Lumikot KE 18.30-19.30 (täynnä)
– johtajana Henna Siiki, Elisa Haronoja ja Risto Iso-Somppi

Tarpojat eli yli 12/13-vuotiaat

Sisiliskot KE 18.30-19.45 (täynnä)
– joukkue jakaantuu kolmeksi vartioksi: Korppikotkat, Team Unicorn ja Puskajänikset
– johtajina Fanni Putkinen ja Silja Sulonen sekä luotseina Riitta Niemistö, Antti Kuokka ja Tero Vehviläinen,

Samoajat eli yli 15-vuotiaat

Jesifa TI 18.30-20.00 (tilaa 2004 ja 2005 -syntyneille tytöille)
– johtajana Henna Siiki (läsnä, katsoo myös Salamatyttöjen perään)
Sähköankeriaat MA 18.00-19.30 (täynnä)
– yhdessä Laamanaamojen kanssa
– johtajina Inka Lindström ja Oskari Solin
Laamanaamat MA 18.00-19.30 (tilaa 2002 syntyneille)
– yhdessä Sähköankeriaitten kanssa
– johtajana Henna Siiki
Salamatytöt TI 18.00-19.30
– johtajina Laura Putkinen (etänä) ja Ella Paulamäki (etänä)

Vaeltajat eli yli 18-vuotiaat

PLÖTS
– kokoontuminen kuukausittain joustavalla ajankohdalla.
-vartionjohtajana Aika Lamminsalo, luotsina Anette Koivusaari.

Muut ryhmät

  • Perhepartio  Sopulit kokoontuu kerran kuussa
  • PKP on juuri aikuistunut.
  • Ilopillerit
  • Puput lapsineen, kokoontuvat muutaman kerran vuodessa.
  • Hair tapaa toisiaan säännöllisen epäsäännöllisesti.